Πρόσκληση διάδοσης αποτελεσμάτων του Ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS+ " We all stand together"

Η διεύθυνση του 2ου ΕΠΑΛ Ξάνθης και η παιδαγωγική ομάδα του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+, στο πλαίσιο της υλοποίησης του εγκεκριμένου έργου 2017-1-EL01-KA219-036186 με τίτλο ?We all stand together?/ Στρατηγικές Συμπράξεις μεταξύ Σχολείων, σας προσκαλούν την Πέμπτη 27 Ιουνίου 2019 και ώρα 20:00 στην αίθουσα προβολών του σχολείου, όπου θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση με θέμα την ενσωμάτωση ευαίσθητα κοινωνικά ομάδων στα σχολεία. Στην εκδήλωση οι υπεύθυνοι καθηγητές του προγράμματος θα μοιραστούν τις εμπειρίες τους με στόχο να συμβάλει στην ανάπτυξη, στη μεταφορά αλλά ακόμα και στην εφαρμογή καινοτόμων πρακτικών σε οργανωτικό, τοπικό και περιφερειακό επίπεδο. Οι συμμετέχοντες στην εκδήλωση θα έχουν επίσης την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όλα τα αποτελέσματα που παρήχθησαν από τον συνδυασμό των φυσικών ανταλλαγών των μαθητών με την εικονική συνεργασία μέσω Ευρωπαϊκών πλατφόρμων στη διάρκεια των δύο ετών του σχεδίου.